Stara ljubezen v Ljudskem vrtu ne zarjavi: Po šestih letih se na klop Maribora vrača mož z dvanajstimi lovorikami — Darko Milanič!
Foto: Blaž Weindorfer / Sportida
V Mariboru je padla dokončna odločitev. Darko Milanič bo znova prevzel klop vijolic, tokrat že tretjič v karieri. Najtrofejnejši trener v zgodovini Prve lige Telemach je bil kot glavni kandidat za prazno mesto napovedan že nekaj dni, kot poroča Sportklub, pa bo predstavljen že jutri na novinarski konferenci.
Oseminpetdesetletni Izolan je Maribor pred šestimi leti zapustil skupaj s športnim direktorjem Zlatkom Zahovićem, s katerim bo zdaj znova sodeloval. V vmesnem času je nabiral izkušnje na Slovaškem, Cipru in nazadnje v Združenih arabskih emiratih, kjer je nazadnje vodil Al Wahdo.
Preberi več
Prav v Ljudskem vrtu pa je Milanič dosegel daleč največ uspehov svoje kariere – v dosedanjih dveh mandatih je bil z vijolicami šestkrat državni prvak in štirikrat pokalni zmagovalec, Maribor pa je vodil tudi v ligi prvakov in ligi Europa.
Po tednih negotovosti, v katerih je klub krmaril brez jasne smeri, se tako v Mariboru obeta vrnitev k preverjeni formuli. Povezava Zahović–Milanič je namreč tista, ki je štajerskemu klubu v preteklosti prinesla zlato dobo, zdaj pa bo vijolice znova vodil mož, ki je v Ljudskem vrtu pustil največji pečat. (vm)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet
Novice
#darkomilanič
Reprezentanca



