22-letni Tilen Ščernjavič pred novo sezono ne skriva ambicij: “Fantje verjamemo v projekt in zgodbo, ki se piše v Beltincih…”
Planet nogomet je medijski sponzor kluba ND Beltinci!
Vir fotografije: Boštjan Rous / ND Beltinci Klima Tratnjek
V Beltincih se počasi končuje obdobje premora in začenja priprava na novo drugoligaško sezono. Pred prvim zborom moštva je o pretekli sezoni, ciljih za prihodnost in pričakovanjih za klubsko spletno stran spregovoril 22-letni Tilen Ščernjavič, ki verjame, da imajo žuti vse pogoje za nov rezultatski korak naprej.
Levi bočni branilec poudarja, da je bilo po zaključku sezone dovolj časa za počitek, hkrati pa tudi za mentalno pripravo na nove izzive: “Sezona se je končala že pred nekaj tedni, tako da je bilo dovolj časa za počitek in da odklopimo glave. Zdaj smo se že začeli pripravljati na novo sezono in vse poteka po načrtih,” je dejal Ščernjavič.
Ob pogledu na sezono 2025/26 je izpostavil, da imajo Beltinčani veliko razlogov za zadovoljstvo. Klub je osvojil rekordnih 60 točk in dosegel drugi najboljši rezultat v zgodovini nastopanja v 2. SNL, vendar v slačilnici menijo, da lahko naredijo še korak naprej. Po njegovem mnenju največja prednost Beltincev ostaja dejstvo, da je okostje ekipe ostalo skupaj: “Fantje verjamemo v projekt in zgodbo, ki se piše v tem klubu. Prav kontinuiteta je lahko odločilna na tekmah, kjer odločajo malenkosti,” meni nekdanji nogometaš Mure, Zlina in Rudarja.
Preberi več
Ščernjavič: “Največ lahko napredujemo v mentaliteti”
Ščernjavič ob tem opozarja, da ima ekipa še precej prostora za napredek, predvsem na področju miselnosti: “Mislim, da lahko kot ekipa največ napredujemo v mentaliteti. Da bomo vsako tekmo igrali na nož in jo želeli dobiti za vsako ceno. Tam lahko naredimo največji korak naprej,” je prepričan 22-letnik. Ambicije pred novo sezono ostajajo visoke: “Želje so vedno iste. Posegati po čim višjih mestih. To so želje, za katere mislim, da jih imamo vsi v klubu,” je jasno sporočil član beltinske zasedbe.
Ob tem je priznal tudi, da bo v novi sezoni pogrešal prekmurske derbije z Nafto, ki si je zagotovila nastop v Prvi ligi Telemach. Kot tekmo, ki se je najbolj veseli, pa je izpostavil obračun z Rudarjem, klubom, katerega dres je nosil pred vrnitvijo v beltinsko šumo.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



